Każdy klient, który szuka nowej polisy powinien wiedzieć o tym, że przysługuje mu coś takiego jak wypowiedzenie umowy ubezpieczenia na życie. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy podpisujemy umowę na odległość lub nie mamy czasu na dokładne przeczytanie całej umowy, a zależy nam na jak najszybszym ubezpieczeniu siebie i członków rodziny.

umowa

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia na życie można zrealizować bez żadnych konsekwencji w terminie zazwyczaj 30 lub 7 dni. Konkretne wytyczne są zawarte w umowie, ale można ogólnie określić podstawowe zasady, które obowiązują w większości przypadków. Warto zobaczyć zalety ubezpieczenia grupowego na ubezpieczeniagrupowe.com.pl Jeżeli polisa jest popisywana na okres dłuższy niż 6 miesięcy, to ubezpieczający, czyli w tym przypadku klient (osoba kupująca polisę), może dokonać takiego wypowiedzenia w ciągu 30 dni od zawarcia umowy lub jeżeli jest przedsiębiorcą to w ciągu 7 dni. Wypowiedzenie należy złożyć pisemnie w taki sposób jak podano w umowie. Niektóre firmy akceptują wypowiedzenia przesłane mailowo w formie skanu, a inne tylko pocztą. W przypadku tej drugiej drogi za termin złożenia wypowiedzenia najczęściej uznaje się dzień, w którym to pismo dotarło do ubezpieczyciela, czyli zostało przez niego odebrane. W związku z powyższym, warto wysłać tak dokument listem poleconym z potwierdzeniem odbioru, ponieważ wtedy otrzymamy od listonosza pisemne potwierdzenie, kiedy to pismo zostało odebrane, czyli będziemy znać konkretną datę.

Wypowiedzenie umowy ubezpieczeniowej skutkuje tym, że przez okres od podpisania umowy do daty wypowiedzenia nie jesteśmy ubezpieczeni, czyli nie mamy prawa do żądania wypłacenia ubezpieczenia za szkody, które powstały w tym okresie.

Chcesz wiedzieć więcej o ubezpieczeniach? Zobacz koniecznie nasz portal ubezpieczeniagrupowe.com.pl

Napisane w Uncategorized
Podziel się tym postem, niech ludzie się o nim dowiedzą!

Comments are closed