Pisaliśmy już na stronie o tym, od czego zależy wysokość składki ubezpieczenia na życie, ale nie zaszkodzi jeszcze bardziej rozwinąć tego tematu, aby nasi czytelnicy byli bardziej świadomi swoich wyborów w kwestii ubezpieczenia na życie. Co trzeba wiedzieć o składce ubezpieczenia na życie?

Cena składki jest istotnym czynnikiem w wyborze polisy na życie – w końcu nikt nie chciałby przepłacić. Jednak koszty ubezpieczenia nie mogą nam przysłonić najważniejszej kwestii, jaką jest zakres ochrony. Klient towarzystwa ubezpieczeniowego najpierw powinien ustalić, jakiej ochrony potrzebuje on i jego rodzina, a dopiero później szukać oferty korzystnej cenowo. Odwrotne działanie może skutkować wyborem niewłaściwego ubezpieczenia. Zapłacimy mniej, ale tak naprawdę nie będziemy dobrze chronieni.

Autor krótkiego artykułu http://ubezpieczenie-na-zycie-opinie.pl/skladka-ubezpieczenia-na-zycie-podstawowym-wyznacznikiem-atrakcyjnosci/ potwierdza, że składka jest ważna dla klientów towarzystw ubezpieczeniowych, ale nie należy się tylko nią kierować. Należy nie podejmować pochopnie decyzji o ważnych formalnościach, a jedną z nich jest właśnie wybór ubezpieczenia na życie.

Kiedy już wybierzemy orientacyjny zakres ubezpieczenia, powinniśmy zapytać ubezpieczycieli o ewentualne zniżki i możliwość naliczenia zwyżek, system płacenia składek. Może się okazać, że wydanie jednorazowo wysokiej sumy może opłacać się bardziej niż comiesięczne wnoszenie opłat.

Jeżeli klient towarzystwa ubezpieczeniowego obawia się zwyżek z racji wieku i przebytych chorób, może poszukać takiego ubezpieczenia, w którym nie jest wymagane wypełnianie ankiety medycznej i podchodzenie do badań. W grupowym ubezpieczeniu pracowniczym oraz otwartych ubezpieczeniach grupowych składki zwykle są niższe, ponieważ ubezpieczyciele nie wymagają w przypadkach tych ofert badań lekarskich.


Comments are closed