Coraz częściej banki wymagają od kredytobiorców zawarcia umowy ubezpieczenia na życie. Dzieje się tak, ponieważ chcą mieć one pewność, że kredyt zostanie spłacony. Gdy kredytobiorca podpisze cesję na bank, po jego potencjalnej śmierci to właśnie do tej instytucji trafią pieniądze z odszkodowania. Dzięki temu bank będzie mógł pokryć niezrealizowane przez kredytobiorcę opłaty.

Cesja to inaczej zrzeczenie się wszystkich praw i obowiązków – w tym wypadku – z tytułu posiadania polisy. Umowę zawiera się przy podpisywaniu umowy ubezpieczeniowej. Osobę, na którą przechodzą prawa, nazywa się cesjonariuszem, a tę, która się tych praw zrzeka – cedentem. To najczęściej spotykany przy ubezpieczeniach życiowych rodzaj cesji.

Często banki w ramach ubezpieczenia do kredytu proponują klientom swoją własną ofertę. Niekiedy jest to naprawdę korzystne rozwiązanie – banki oferują klientom sowite zniżki, no i można oszczędzić sporo czasu, załatwiając wszystko w jednym miejscu. Sprawdź jednak, czy na pewno Ci się to opłaca. Daj sobie czas na przejrzenie innych ofert i dokładnie przeczytaj, co proponuje Ci placówka bankowa. Jeśli chciałbyś poczytać o tym, jak znaleźć dla siebie najtańsze ubezpieczenie, polecamy stronę najtanszeubezpieczenienazycie.pl.

House Of DominoJeżeli nawet Twój bank nie wymaga od Ciebie zabezpieczenia kredytu hipotecznego – i tak warto o tym pomyśleć. Zastanów się: w przypadku, gdyby coś Ci się stało, obowiązki spłacania rat spłyną na Twoją rodzinę. Ubezpieczenie pod kredyt nie jest korzystne tylko dla banku, ale także dla Ciebie!

Mam nadzieję, ze zdołałem Cię przekonać, ze ubezpieczenie kredytu to absolutna konieczność w dzisiejszych czasach.


Comments are closed