Chociaż możliwe jest kupienie ubezpieczenia na życie przez Internet, trzeba wiedzieć, że najczęściej są to ubezpieczenia na życie direct – skierowane do osób starszych, bez ankiet i badań medycznych, umożliwiają zawarcie umowy do 85. roku życia, kiedy inne towarzystwa ubezpieczeniowe odmawiają z reguły w tym wieku przystąpienia do ubezpieczenia ze względu na duże ryzyko ubezpieczeniowe. Jeśli jesteś osobą młodą i zdrową, lepiej zainteresować się innym ubezpieczeniem niż taki wariant, który jest dedykowany innej grupie docelowej. Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Garść dobrych porad w tej kwestii można znaleźć na stronie http://cotojestubezpieczenienazycie.pl/faq/podpowiadamy-jak-wybrac-ubezpieczenie-na-zycie-do-swoich-potrzeb/. Oczywiście ważne jest przeanalizowanie swoich potrzeb i dopasowanie do nich odpowiedniego zakresu ochrony, jednak jak ma to zrobić osoba, która totalnie nie zna się na ubezpieczeniach? Tutaj konieczna jest pomoc wykwalifikowanego agenta ubezpieczeniowego, który w indywidualnej rozmowie wyjaśni, na czym powinno polegać dobre ubezpieczenie na życie dla danej osoby.

Oczywiście wiele osób interesują najpierw koszty. Suma odszkodowania powinna być wystarczająca dla rodziny ubezpieczonego, która po jego śmierci powinna zadbać o pochówek i prowadzić życie na godnym poziomie – nie warto podwyższać tej sumy, ponieważ wtedy automatycznie wzrośnie składka ubezpieczenia. Jeśli klient towarzystwa ubezpieczeniowego myśli o oszczędzaniu, agent może mu zaoferować:

  • ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym,
  • ubezpieczenie na dożycie,
  • polisę na życie z posagiem dla dziecka.

Pamiętaj – nie możesz ukrywać niczego przed agentem, jeśli chcesz, aby warunki Twojego ubezpieczenia były faktycznie dobrze dopasowane do Twoich potrzeb. Chorujesz przewlekle? W przeszłości przebyłeś zawał? Jesteś w grupie zwiększonego ryzyka zachorowania na nowotwór? Takie przypadki powodują co prawda wzrost ryzyka ubezpieczeniowego i co za tym idzie – wzrost kosztów, jednak jeśli nie przyznasz się do poważnych chorób, Twoje ubezpieczenie z czasem może stać się bezwartościowe. Będziesz płacił mniej – ale za ograniczoną ochronę, która nie będzie Ci odpowiadać w przypadku ciężkiego zachorowania.

Jeśli chcesz zorientować się, na czym właściwie polegają rozmaite warianty ubezpieczeń na życie, w Internecie możesz znaleźć przykładowe OWU – Ogólne Warunki Umowy i zapoznać się z charakterystykami ubezpieczeń.


Comments are closed