Wiesz już mniej więcej, jak korzystać z porównywarek ubezpieczeń. Wystarczy wypełnić krótki formularz, by dostać najlepiej dopasowaną do siebie ofertę. Niestety, o ile w przypadku porównywarek ubezpieczeń mieszkaniowych czy komunikacyjnych dosłownie WSZYSTKO można załatwić przez internet, do kupienia polisy na życie konieczne jest spotkanie z agentem.

Po prostu procedura zakupu ubezpieczenia życiowego jest dużo bardziej skomplikowana, niż w przypadku innych polis – i Ty też nie jesteś materialnym przedmiotem jak dom czy samochód. Chyba lepiej będziesz się czuł, mogąc porozmawiać z kimś twarzą w twarz, prawda?

Handshake

Jak przygotować się do spotkania z agentem, żeby wszystko zrozumieć i… w razie czego nie dać się wystrychnąć na dudka?

Przede wszystkim musisz wiedzieć wszystko o polisie, na którą się decydujesz. Dokładnie przeczytaj umowę i OWU – wszystko powinno zostać Ci podane jak na tacy, jednak to już zależy od towarzystwa.  Jeśli jednak tak się nie stanie, bez problemu znajdziesz je w internecie. Jeżeli nie rozumiesz któregoś zapisu, możesz zapytać agenta o wyjaśnienie. Sprawdź, czy poprawnie wypełniłeś formularz z porównywarki – jeśli nie, składka mogła zostać nieprawidłowo wyliczona!

Dobrze jest jednak najpierw samemu poczytać trochę o tematyce ubezpieczeniowej – inaczej może Ci być ciężko zrozumieć agenta. Wiele przydatnych informacji znajdziesz na stronie takiej jak nasza i jej podobnych.

Przed zawarciem umowy poczytaj trochę opinii o towarzystwie, w którym zamierzasz założyć polisę. Możesz skorzystać też z różnych rankingów ubezpieczeń.

I pamiętaj: agent to też człowiek! Można z nim się dogadać i negocjować. Nie każdy agent chce oskubać Cię z pieniędzy, ale pamiętaj – bądź uważny!


Comments are closed