Oj, ciężkie było kiedyś życie człowieka zainteresowanego jakimkolwiek ubezpieczeniem… Trzeba było znaleźć agentów, porównać kilka ofert i wybrać tę, która spośród akurat porównanych wyglądała na najlepszą… Niestety – takie metody często okazywały się zawodne. Dlatego teraz wymyślono inny sposób na to, aby porównać ubezpieczenia. Zapraszam do lektury, a dowiesz się, jak to zrobić „po nowemu”!

Do wpisu niewątpliwie tchnął mnie serwis ubezpieczenienazycieporownanie.pl, który pokazuje,

kawa

Usiądź spokojnie i poczekaj. Agent ubezpieczeniowy sam do Ciebie przyjdzie!

że: po pierwsze, tradycyjne metody porównania ubezpieczeń już nie działają, a po drugie – że nawet do ubezpieczeń doszły już nowe trendy rynku.

Bo klienci towarzystw ubezpieczeniowych nie chcą już porównywać ofert tradycyjnymi metodami. Nie chcą już więcej chodzić od agenta ubezpieczeniowego do agenta, samodzielnie wybierać oferty, analizować propozycje i ostatecznie decydować się na te (być może) najlepsze.

Coś takiego mogło być dobre w radosnych latach dziewięćdziesiątych, kiedy funkcjonowały tylko: PZU, Warta i „coś – tam – jeszcze”. Obecnie klienci towarzystw ubezpieczeniowych chcą, aby to sami agenci do nich przychodzili.

A coś takiego możliwe jest dzięki porównywarce ubezpieczeń na życie. Okej, jasne – jeśli przyzwyczaiłeś się już do korzystania z porównań ubezpieczenia, to pewnie oczekujesz, że ona od razu pokaże Ci wyniki ubezpieczenia. Ale – jak już zresztą pisaliśmy w tym miejscu – nie jest to niestety możliwe.

Możliwe jest za to, żeby to właśnie agent sam się z Tobą skontaktował i prześcigał się o pokazanie najlepszej oferty. Nie wiem, jak Wy, ale ja uważam to za całkiem miłą odmianę, prawda?


Comments are closed