Czy jesteś odpowiednio przygotowany na to co przyniesie przyszłość? Czy wystarczy ci środków finansowych jeśli zachorujesz bądź przejdziesz na emeryturę? Czy twoi bliscy poradzą sobie, jeśli ty, główny żywiciel rodziny, umrzesz?

Jeśli nadal boisz się tego co przyniesie nowy dzień powinieneś zastanowić się nad zakupem ubezpieczenieindywidualnego ubezpieczenia na życie.

W celu znalezienia odpowiedniej oferty warto spotkać się z kilkoma agentami, którzy przedstawią swoje propozycje. Wcześniej jednak musimy zastanowić się przed skutkami jakich zdarzeń chronić ma nas ubezpieczenie na życie. Musimy przeanalizować naszą aktualną sytuację oraz tą która będzie w najbliższej przyszłości. Zastanówmy się kto jest zależny od naszych dochodów? Jaki jest ich aktualny poziom? Czy mamy lub zamierzamy zaciągnąć jakieś zobowiązania finansowe, itp. To pomoże nam w decyzji, jakie umowy dodatkowe warto w naszej sytuacji nabyć.

Każdy agent będzie zachwalał swoja ofertę, jednak my powinniśmy wszystko spokojnie przeanalizować. Przed podpisaniem umowy towarzystwo przekazuje przyszłemu klientowi ogólne warunki ubezpieczenia. Jest to dokument, w którym opisane są obowiązki stron umowy i wszelkie informacje niezbędne do odpowiedniego poznania produktu. OWU są napisane dosyć ciężkim i trudnym językiem, jednak nie należy się zrażać. Ważne jest aby poznać wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa, czyli wiedzieć za co ubezpieczyciel odmówi nam wypłaty świadczenia, jaki jest zakres ubezpieczenia oraz okres trwania ubezpieczenia.

Jeśli już kupimy ubezpieczenie na życie albo jesteśmy jej posiadaczami już od dłuższego czasu pamiętajmy o analizie własnej sytuacji. Potrzeby ubezpieczeniowe nie są stałe przez całe życie. Warto więc przed każdą rocznicą polisy zastanowić się czy nasze ubezpieczenie życiowe chroni nas w odpowiedni sposób, czy może warto je zmienić.


Comments are closed