Ludzie od zawsze bali się nieznanego. Nic więc dziwnego, że na temat ubezpieczania się na życie przez internet narosło wiele krzywdzących mitów. A może i Ty w nie wierzysz? Mam nadzieję, że Cię przekonam – to bzdury wyssane z palca!

1. Moje dane mogą trafić w niepowołane ręce.

Nieprawda! Porównywarki ubezpieczeń są chronione takimi samymi protokołami bezpieczeństwa, jak wszelkie internetowe usługi bankowe. Dane, które podajesz, służą wyłącznie do obliczania składki oraz do kontaktu z Tobą.

2. Nie da się kupić ubezpieczenia w internecie. To tylko reklama!

Również nie. To prawda, że ubezpieczenia nie da się kupić zupełnie bez kontaktu z kimś z zewnątrz – to na tyle poważna sprawa, że musisz porozmawiać z agentem. Nie zmienia to faktu, że większość formalności można już załatwić online. Technika idzie do przodu!

3. Ubezpieczenia kupowane przez internet są droższe od tradycyjnych.

Mit! Jest wręcz odwrotnie – ubezpieczenia kupowane online mogą być dużo tańsze! Nie wierzysz? Być może przekonają cię informacje ze strony najtanszeubezpieczenienazycie.pl.

4. Porównywarki nie obliczają składki poprawnie.

To częściowo prawda… Dlaczego częściowo? Twoja składka może nie zostać prawidłowo obliczona, gdy wypełnisz formularz niedokładnie. Gdy korzystasz z porównywarek niegodnych zaufania, o małej bazie agencji – również możesz zostać przez nie oszukany. Z jakich porównywarek warto korzystać dowiesz się z naszej strony!

5. Jeśli nie kupię ubezpieczenia, agenci nie dadzą mi spokoju do końca życia.

MIT. Agenci będą do Ciebie wydzwaniać, dopóki Twój telefon będzie w ich bazie. Wystarczy jednak poprosić konsultanta o wykreślenie z niej – po problemie. Nękanie ludzi niechcianymi telefonami jest nielegalne i żadne towarzystwo się na to nie narazi.


Comments are closed